Centrální dětské hřiště

Centrální dětské hřiště je s více než 20 herními prvky pro děti největším hřištěm v Kolíně. Nachází se v ulici Rimavské Soboty v blízkosti Nemocnice. „Svoji parketu" tu najdou všechny věkové kategorie dětí. Hřiště disponuje dráhou na in-line bruslení s vnitřní plochou na pozemní hokej, oploceným hřištěm na míčové hry s umělým povrchem, dětským hřištěm s atrakcemi pro nejmenší i větší děti a kioskem se sociálním zázemím. Hřiště se skládá ze 3 funkčních ploch a to - oválná dráha pro in-line bruslení délky 176 m. Dále se zde nachází sportovní plocha s umělým povrchem pro míčové hry, která je oplocena. Poslední plochou je centrální dětské hřiště s kioskem a WC, které je také oploceno a po zavírací době uzamčeno.

Plocha hřiště s atrakcemi je členěna podle věku dětí - pro nejmenší je k dispozici kolotoč, čtyři zvířátka na péru, kreslící tabule, závěsné houpačky určené pro nejmenší - (hnízdo a sedací houpačka), klouzačka, jedno ze dvou pískovišť a kuličková dráha. Před kioskem je instalován labyrint - zpevněná plocha vyskládaná ze dvou barev zámkové dlažby s naznačenými cestičkami.

Větší a odvážnější děti mohou vyzkoušet další atrakce: herní věžovou sestavu s klouzačkou ve tvaru spirály a různými lezeckými dráhami a přístupovými cestami nebo lanovou dráhu dlouhou 23 m. Z dalších herních prvků jmenujme třeba vodní herní prvek, jenž je složen z pracovní plochy, kde si děti mohou dělat korýtka pro proud vody. Součástí je také pítko a vodní mlýnské kolo. Lezecí sestava s žebříky, lanem a tyčí, dva točící prvky se změnou těžiště, trampolína bezpečně zabudovaná v úrovni terénu, špalky na chození, kládové houpačky, zavěšené houpačky, druhé pískoviště. Pro malé odvážlivce je zde také tunel zasypaný ve spodní části kopce. Pro nejodvážnější lezce je zde nainstalována lanová pyramida.

Součástí nového areálu je i kiosek, v němž si návštěvníci mohou zakoupit drobné občerstvení. V budově je sociální zařízení. Vzhledem k tomu, že více tatínků si užívá rodičovskou dovolenou, jsou pánské i dámské toalety vybaveny přebalovacími pulty pro děti. Areál dětského hřiště je po konci provozní doby uzamčen.

Kontakty

Adresa:
Rimavské Soboty
Kolín, 280 02

Kontakt
Dagmar Herčíková
Telefon: +420 321 671 616
Email: hercikova@smsk.cz

Návštěvní doba:

Duben - září: 08:00 - 19:00
Říjen 09:00 - 17:00
Listopad - březen ZAVŘENO